Oj zimne rączki...!
28.jpg

Na pierwszą wizytę do noworodka nigdy nie ubieram się ciepło. Dlaczego? Bo niezwykle rzadko marznę, a raczej czuję, że wychodzą mi żyły z gorąca i duchoty. Niezależnie od pory roku w przeciętnym polskim domu temperatura nie spada poniżej 24 st C. Zdarza się nawet w granicach 28 st C aby odtworzyć warunki szpitalne.

czytaj całość »
Dlaczego dzieci płaczą?
26.jpg

Pierwszy krzyk nie musi być płaczem. Większość mam oczekuje, że natychmiast po narodzinach usłyszą płacz. Tymczasem po porodzie naturalnym, nie mylić z fizjologicznym, dzieci nie muszą krzyczeć, aby oznajmić nam, że oto są!

czytaj całość »
Dlaczego niektóre dzieci są „nieodkładalne” ?
24.jpg

Najedzone, śpi, podchodzisz do łóżeczka i odkładasz malucha. I co? Jest sukces? Nie! Nawet nie zdążysz się odwrócić, a Twój skarb już patrzy na ciebie szeroko otwartymi oczami i śmieje się bezczelnie, lub krzykiem oznajmia, że mu taka sytuacja nie odpowiada.

czytaj całość »
Dlaczego przytulanie jest ważne?
22.jpg

Dlaczego warto przytulać?

Dzieci przytulane czują się kochane, akceptowane, łatwiej znoszą niepowodzenia i wypadki, drobne urazy.

Łatwiej radzą sobie w późniejszym wieku, są odważniejsze, pewne siebie, szybciej się rozwijają.

czytaj całość »
mgr Dorota Basista

Jak przygotować się do porodu?

Gdy skończymy 37 tydzień ciąży - czyli wtedy, kiedy uznaje się ciąże za donoszoną, można rozpocząć masaże wejścia do pochwy. Masaż zaleca się robić samodzielnie  codziennie przez około 10 minut. 

czytaj całość »
Co SleepConcept myśli o otulaniu?

Zacznijmy od podstaw!

Jak pewnie wiecie, dzieci rodzą się z pewnym zestawem odruchów, które pomagają im przetrwać pierwsze miesiące życia w nowym miejscu. Jeden z nich, odruch Moro, polega na tym, że dzieci w odpowiedzi na różne bodźce zewnętrzne "wyrzucają" przed siebie rączki - ma być to gest obronny, chroniący dziecko przed potencjalnym niebezpieczeństwem i przywołujący opiekuna. Odruch ten nam rodzicom przysparza dużo zmartwień, bo ingeruje w spokojny sen Maluchów. Latające przed oczami dziecka rączki, których Maluch jeszcze nie rozpoznaje jako swoje często są przyczyną wybudzeń z drzemek lub snu nocnego Waszego Malucha.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl